Δεν ήταν, φυσικά, μόνο αυτό το αντικείμενο μίας ομιλίας, που, πραγματικά, άφησε εποχή όσο καμία άλλη. Την ίδια ημέρα, σ' εκείνη την ....
αξέχαστη παρουσίαση στο San Francisco, είδαμε και άλλες πρωτοποριακές για την εποχή τεχνολογίες, όπως η τηλεδιάσκεψη μέσω shared-screen, τα hyperlinks κ.ά.
Ολόκληρη η ομιλία βρίσκεται στο ακόλουθο video και, μπορεί να διαρκεί πάνω από μία ώρα, ίσως ωστόσο είναι από αυτές που πρέπει την επόμενη φορά που θα βρείτε ελεύθερο χρόνο να δείτε οπωσδήποτε. Μία "ιστορική" στιγμή για την τεχνολογία, αλλά και ένας πολύ σημαντικός άνθρωπος, περισσότερα για τον οποίο μπορείτε να διαβάσετε εδώ στο αφιέρωμα που είχαμε κάνει τον περασμένο Ιούλιο όταν ο Douglas Engelbart έφυγε από τη ζωή...
http://www.digitallife.gr + Video